Jedno koleso horšie brzdí

Napísať odpoveď
Feneon
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: Sobota, 28. Novembra 2020, 16:08
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)
Pohlavie: Muž
Okres: PE - Partizánske

Jedno koleso horšie brzdí

Príspevok od používateľa Feneon »

Zdravím. Tak by ma zaujimal názor skúsenejších.
Ibiza II 6k 1,9tdi agr bez abs

Neprešiel som stk, ľavé zadné -bubon- horšie brzdí. Avšak brzdy, obloženie sú ako nové. Menené asi 3-4 roky dozadu, velčeky menené neboli- na aute je málo jazdené. Bubon na ľavej strane je v perfektnom stave a brzdí horšie, práve na pravej strane je bubon v horšom stave a brzdí lepšie. Valčeky sú v poriadku, pekne chodia, netečú. Parkovačka brzdí dobre, na ľavej strane dokonca lepšie. V protokoloch z predchádzajúcich stk je jasne vidieť že ľavý bubon brzdil horšie vždy (aj pred výmenou pakní) a práve preto asi nieje zodratý. Vedenie vyzerá byť v poriadku. Tak, na čo sa zamerať?
Jeden mechanik hovorí že hlavný brzdový valec - to sa mi nezdá, veď to by bol problém v celom zadnom okruhu a bolo by to vidieť aj na pravej strane, Či? Každý nad tým len krúti nosom. Tu v PE sú leniví a rozmaznaní mechanici, nikomu sa nechce papreť s kvapalinou a odvzdušňovať systém :cry: Tak reku valčeky vymením sám aj sa potrápim s odvzušnením, len či to bude mať nejaký efekt... Nemohol by byť aj bordel v systéme?
Používateľov profilový obrázok
1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: Nedeľa, 19. Apríla 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Re: Jedno koleso horšie brzdí

Príspevok od používateľa 1soda »

hlavny valcek nieje drahy ......a ak je zly,druha strana nebude slaba ,okruhy su do kriza ,nie predok zadok ....vymen vsetko a mas pokoj. Staci ze nebola menena kvapalina kazde 2-3 roky a valcek je zniceny. Ci Hlavny,tak aj mensi v bubne. Okom to nezistis.
Seat Leon 5F cupra R 310
Feneon
Dátum registrácie: Sobota, 28. Novembra 2020, 16:08
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)
Okres: PE - Partizánske

Príspevok od používateľa Feneon »

Tak je to vybavené! Valčeky vymenené, STKčka hotová. Pokoj na dva roky. Chlapík na stkčke mi to jasne vysvetlil (opakovanú kontrolu som si bol dať urobiť inde), Auto brzdí skvele aj brzdilo skvele, lenže keď chytráci na STK zbadajú staré auto a bubnové brzdy a chcú robiť problémy, tak ich jednoducho urobia. Žiadne také že majú neojebabratelný počítačový systém ! Prd! Ak sa im nepáči výsledok, každé jedno meranie dokážu označiť za chybné a pokiaľ určia za referenčnú tú "správnu" hodnotu, ľahko dosiahnu 30% rozdiel medzi Ľavým a Pravým a vtedy nevyhovie, hoci brzdná sila je v skutočnosti dobrá.

Je pravda že kvapalina by sa mala meniť, ale úprimne... kto to robí? Na starom passate B4 čo má fotrík sa menili brzdy až po 18tich rokoch, aj to sa iba dolialo toľko čo sa pri odvzdušňovaní vytlačilo a žiaden problém s valcom.
Používateľov profilový obrázok
1soda
Dátum registrácie: Nedeľa, 19. Apríla 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od používateľa 1soda »

ten kto to nerobi,nato doplati ....a ver,ze draho ....nejde totiz o 50-250eurovy hlavny brzdovy valcek,ale o celu ABS/ESP krabicu ,ktora sa zlou brzdovkou po istych rokoch znici. A lacne to nieje. Pri autach ako opel,sa to musi objednavat podla VIN ,inak sa to nikdy nesparuje s autom a v niektorych pripadoch to ani nieje funkcne ,aj ked je to podla origo cisla . Dalsia vec,na STK kontroluju aj brzdovku . Aspon by mali.

A k tomu co sa ti stalo. Kludne mozes dat podnet na presetrenie ,ak konali protipravne .
Seat Leon 5F cupra R 310
Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok"