1,6 TDI žere olej

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
rasto.ivan
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Apríla 2011, 17:57
Auto: Leon 5F ('13-)
Pohlavie: Muž
Okres: NR - Nitra

1,6 TDI žere olej

Príspevok od používateľa rasto.ivan »

Zdravým, mám seat leon st 1,6 TDI 77kW,2014-dovoz taliansko pri 170 000km, teraz má namlatené už 320 000 km, olej dávam od začiatku MOBIL ESP 5W-30 (menený po cca 20 000km), auto ide dobre, štartuje dobre, spotreba dobra. Začal motor žrať olej (cca +/- 0,2l/1000km odhad-podľa štýlu jazdy) a dosť plniť DPF (podiel olejového popola okolo 75g), aj turbo už púšťa (mokrá hadica od turba) a aj motor si už potiahne dačo(z výčka ide spálený dym ked ho dám dole). Zrejme bude treba výmena turba, možno krúžkov, čistenie DPF, určite vstreky zrepasovať...
Sú ešte iné možnosti, napr. zmeniť typ oleja na hustejši, aby som mu ešte trocha pomohol dačo najazdiť (50 000km) bez repasu ak sa ho motor ešte dožije, má predpísanú VW 507.00-normu, ktorú splna 5W30/0W30, zrejme na inú nemožno ísť, napr. 5W40? kvôli DPF
Auto už asi dojazdím, jazdi teraz už väčšinou na nom manželka krátke trasy....
Olej 5W40 som videl že niektoré mali písané že sú vhodné aj pre DPF, aj keď nespĺňajú normu VW 507.00.
Skúšal niekto s Vás?
Vopred dakujem za podelenie sa o vaše skúsenosti
:handshake:
1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: Nedeľa, 19. Apríla 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Re: 1,6 TDI žere olej

Príspevok od používateľa 1soda »

zozen DPF druhe a jazdi dalej .... 2dcl na 1000km nieje vela ....repas je hlupost,to uz potom kup cely motor druhy s malo km

olej mozes dat barsjaky ,mechanicke problemy to nevyriesi
Seat Leon 5F cupra R 310
rasto.ivan
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Apríla 2011, 17:57
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: NR - Nitra

Re: 1,6 TDI žere olej

Príspevok od používateľa rasto.ivan »

Asi dám (budem musieť) DPF dať čistiť (vymeniť) a bude to rozhádzané, vymením aj Turbo, nakolko to Turbo je najvacsi kament úrazu v spotrebe oleja, podla stavu hadice Turbo-IC

Hneď sa spýtam aké máte skúsenosti s čistením DPF? príp. aká firma? príp. radšej výmena?

Ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"