Skúsenosti 2.0 Eco TSI BZ 190k (140kW)

tomiST
Registrovaný člen SEAT Fórum
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: Sobota, 18. Decembra 2021, 21:25
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Pohlavie: Muž
Okres: BA - Bratislava

Re: Skúsenosti 2.0 Eco TSI BZ 190k (140kW)

Príspevok od používateľa tomiST »

Ivan Ryban napísal: Nedeľa, 15. Mája 2022, 22:14 pokiaľ si spokojný ty, to je dôležité. keď ho už teraz vnímaš takto, budeš s ním určite dlho spokojný.

ako píšeš, záleží na tom, z čoho na tento motor presadáš (aj tvoja rodina ;) ), ja by som od neho potreboval lepší priebeh a športovejšie nastavenie prevodovky, na to som bol zvyknutý a to mi tam chýba, ale všeobecne je tento motor taký kľudný spoločník, s ktorým sa dá obehnúť..

vidím, že si z BA, tak ak by si časom predsa rozmýšľal, či treba zvýšiť výkon, tak určite popros Sodu, nech ťa zvezie, len pre to porovnanie v podobnom aute, aby si videl, ako vie chodiť Leon ;)
pls, mám otázku trochu off topics - riešil si výmenu oleja po cca 1500-2000 km? lebo mňa stále láme, že či by to nebolo predsa len dobré vymeniť (olej a filter). Následne aj po 15 tis .... lebo tá predpísaná výmena je 2 roky a 30 tis ... čo sa mi zdá už úplne uletené ...

Zároveň, nemám dôveru v servis - najprv ma vysmejú a potom povedia, že to urobia, ale nikto nikdy to neskontroluje, či to vôbec urobili :/ ... najradšej by som si to spravil sám (aspoň vycucal pumpou olej a vymenil ten filter) . Majú to šancu v servise zistiť? nerád by som potom riešil stratu záruky a dohodoval sa s nimi, keď by som potreboval riešiť to TSI (čo tu niekto písal, že je veľká pravdepodobnosť, že budem )
Používateľov profilový obrázok
1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: Nedeľa, 19. Apríla 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od používateľa 1soda »

spravne uvazujes...vymen ako si pisal ,je to ovela lepsie..servisakom v autorizaku je u prdele tvoj motor
Seat Leon 5F cupra R 310
Používateľov profilový obrázok
Ivan Ryban
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: Štvrtok, 28. Novembra 2013, 23:29
Auto: Altea FreeTrack ('07-)
Okres: DT - Detva

Príspevok od používateľa Ivan Ryban »

áno, určite si len pomôžeš, mňa od toho odhovorili v servise, že pri tomto motore to je zbytočné, tak som menil prvý krát asi pri 12 000 km a mením dva krát za interval, čiže cca každých 12 000 km. mám neviem koľko rokov zadarmo servis a 100 000 km, takže na olej ma volajú každých cca 25 000 km zadarmo a teda každú druhú výmenu si zaplatím.

ak si z BA, verím, že autorizákov tam budete mať niekoľko, nie si viazaný iba na ten, v ktorom si to kúpil, môžeš meniť čo chceš kde chceš, samozrejme keď to nebude autorizák, bude to prvé na čo sa vyhovoria, ale pokiaľ ti nevyhovuje servis, nechal si im tam dosť peňazí, aby si mal právo si auto dať kam chceš. pokiaľ to bude autorizák, určite sa im bude ľahšie uznávať záruka keby hocičo.. aj si mimo autorizák riešim iba brzdy, na ktoré snáď nemajú čo békať a teraz som už riešil aj sklo, lebo originály som tam mal už tri a žiadny nevydržal dlhšie ako rok a v autorizáku mi ta nič iné nevedeli dať, tak dúfam, že tento Sekurit to dá dlhšie.. ten olej keby si vymeníš aj filter tak nemajú ako zistiť absolútne, ani auto to nemá ako zistiť. Takže kľudne vymeň hocikde, ale daj ideálne to, čo tam máš, aj čo tam pôjde potom, aby si ho nemýlil v zábehu ;) servisák v autorizáku ti povie to, čo má v manuáli, aj keď vie, že niečo iné by mohlo byť lepšie, asi ako píše soda.. mne po výmene motora na Altei, tiež TSI, odrazu poradili 5W-40, ale keď som im to hovoril predtým, tak ma presviedčali, že ten 5W-30 je kvalitný olej a nič iné to auto nepotrebuje....
Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"